Psy

Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wspaniałą okolicznością, by poświęcić czas waszemu czworonogowi. Podróż razem z ulubionym zwierzakiem to niepowtarzalna możliwość, aby zrelaksować się, w tym samym czasie ofiarując zwierzakowi czas. Kiedy jest ciepłowarto myśleć o kleszczach, ponieważ wszystkie psy mogą być na nie narażone. Rasy, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, nierzadko łapią kleszcze. W jaki sposób możemy uchronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długą efektywnością ,a także niewysoką ceną. Są produkowane dla psów różnych wymiarów, dzięki czemu bez problemu znajdziemy średnicę odpowiednią dla wielkości naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi lub lekami na kleszcze. Syntetyczne odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka na kleszcze jest dopasowana do wagi psa, trzeba więc upewnić się przed zakupem, iż wybrana obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto mają działanie zarówno przeciwkleszczowe i przeciw pchłom, więc umożliwiają kompleksową ochronę psa. Obroża Foresto działa przez 8 miesięcy, ponadto jest aktywna już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą licznych groźnych schorzeń, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Psy chętnie buszujące w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w formie środków na kleszcze, gdyż zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza stanowi zagrożenie powikłań naszego psa. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze chroni zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, przez co daje zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie potrzebna jest większa profilaktyka, na przykład w formie zakropień mających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony o działaniu na kleszcze. Aby zabezpieczyć naszego psa w trakcie letniej wyprawy należy zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html obroża na kleszcze