Kocie kuwety

Rodzaje kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryta (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety wyróżniają się tym, że dla wzoru kuwety z zadaszeniem, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalnych filtrów nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kociaków, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty mogą je zaakceptować, jednak większość zgadza się, aczkolwiek są wyjątki, które za nic nie piszą się na to.
Ale w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka jest najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszelkich kotów. Powinno się pamiętać o nadającym się rozmiarze. Wybrane z nich są uzbrojone w zakończenie, by bez problemu utrzymać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, celujący wybór dla osoby, która dosłownie brzydzą się wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w czujnik ruchu. Po momencie, który został przez nas zaplanowany, bądź po cykliczności, kocia toaleta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zbiera nieczystości do pojemnika, lub do kanału. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynne zanieczyszczenie spada na dół. Tenże typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla tych osób, które niejednokrotnie czyszczą kuwetę.

Rozmiary kuwet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla malutkich kociąt nie powinna być za wysoka, gdyż może nieść za sobą uciążliwość przy wejściu. odkąd kotek już skończy 84 dzień życia życia, powinno się zakupić nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, w tym celu, by wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kotek uwielbia rozkopywać i zakopywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek było u góry napisane – należy uważać, iż niektóre kocięta nie zaakceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, albowiem trafiają się wyjątki.
Kiedy nie podoba Ci się to, że kuweta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to możesz zdecydować się na kupno mebla, w którym można włożyć w środek kuwetę, jeśli nastąpi taki przypadek, bowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne z daszkiem, jak i również odkryte.
Warto co więcej kupić wyposażenie, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie brudów podobnie jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.
karma dla kota